Tudengi Teaduse nädal 2017

TudengiTeaduse nädalal toimub erinevaid õhtuseid üritusi nii Tallinnas kui Tartus, mis on suunatud tudengite, aga avatud kõigile. Sel aastal ürituste fookuseks toit – Mida me tarbime? Kuidas see mõjutab meid ja ümbritsevat keskkonda? Kuidas saab paremini?

 

Alustame nädalat debatiga mõlemas linnas, mis avab toidutarbimise maailma, pakkudes näiteid erinevatest valdkondadest. Debatt annab võimaluse esitada publikul oma kahtluseid ja leida neile ühiselt vastuseid. Teisipäevast neljapäevani toimuvad mõlemas linnas kas arutelud või töötoad, mis jätkavad toidu teemal algatatud diskussiooni. Näiteks õpitakse ühes töötoas tegema vertikaalset aeda ja arutletakse endale toidu kasvatamise võimalustest ja vajadusest. Ühel aruteluõhtul saab kaasa mõelda, mis on väetoidud ja kas välismaised on paremad kui endal metsas kasvavad.

 

TudengiTeaduse nädala programm ja ülesehitus võimaldab kuulata oma ala spetsialiste, omandada grupitöödest praktilisi oskusi, jagada oma ideid teistega ja leida mõttekaaslaseid, kellega head ideed ellu viia. Üritused julgustavad kaasa mõtlema, küsimusi küsima ja kriitiliselt analüüsima – meeskond paneb erilist rõhku erinevate kaasavate meetodite kasutamisele.
Nädala lõpetab hommikust õhtuni Tartus toimuv TudengiTeaduse päev, kus esinevad teadusliku artikli konkursil osalenud erinevatel teemadel, alustades loodusteadustega  ja lõpetades kunstiteadustega  Lisaks on ka vaheesinejad ja töötoad, mis toimuvad ikka toidutarbmise teemal.