Külalisesinejad

Helga Kalm_oHelga Kalm
Miks inimesed sõdivad? Kas konflikt on paratamatu?
Rahvusvaheline Kaitseuuringute Keskus

Helga Kalmul on Bolognas ja Washingtonis omandatud Johns Hopkinsi ülikooli rahvusvaheliste uuringute kooli magistrikraad rahvusvahelistes suhetes ja rahvusvahelises majanduses. Õpinguis keskendus Helga rahvusvahelisele konfliktihaldamisele ning tegi välitöid Filipiinidel Mindanao saarel. Tal on bakalaureusekraad Tartu ülikoolist ning ta on õppinud ka Lyonis Sciences Po instituudis, Hiinas Renmini ülikoolis ning Georgetowni ja Praha Karli ülikooli ühisprogrammis.

Tegusa inimesena Rahvusvahelises Kaitseuuringute Keskuses räägib Helga TudengiTeaduse päeval, miks on inimkonna vajadused omavahelises konfliktis ning kas sellised kokkupõrked on paratamatud.


Rene ToomseRene Toomse
Miks sõda?
Aburgus OÜ, Eesti Kaitsetööstuse Liit

Rene Toomse on olnud aktiivne osavõtja nii riigikaitses kui ka tudeng ühiskonna- ja riigiteadustes. Ta on läbinud nii Tartu Ülikooli, Läti Rahvusliku Sõjaväeakadeemia kui ka Tallinna Ülikooli, kus veel möödunud aasta lõppedes kaitses ta doktorikraadi riigiteadustes. Rene on tegutsenud lektorina nii Kaitseliidu Koolis, Tallinna Ülikoolis kui ka Kaitseväe Ühendatud Õppeasutustes.

Oma tausta tõttu nii ühiskonnateadustes kui ka riigikaitses oleme kutsunud Rene TudengiTeaduse päevale, kus ta lahkab läbi filosoofilise prisma, miks inimene on üldse võimeline sõdima.


Mait Metspalu_oMait Metspalu
Geneetika ambitsioonid ja piiratud Maa
Eesti Biokeskus

Mait Metspalu on õppinud Tartu Ülikoolis nii maastikuökoloogiat kui ka molekulaarbioloogiat ning viimasel alal omandanud ka doktorikraadi. Mait on Eesti Biokeskuses tegutsenud nii teaduri kui ka vanemteadurina ning külalisteadurina isegi Kalifornia Ülikoolis. Nüüdseks on ta juba Eesti Biokeskuse direktor ning tegeleb evolutsioonilise genoomikaga.

Mait on nõustunud tulema TudengiTeaduse päevale esitama oma mõtteid sellest, kuidas geneetika ambitsioonid mahuvad meie ainsale ja küllaltki piiratud võimalustega Maale.