Meeskond 2016
Kai Allikas
Projektijuht
Ei saa olla TalveAkadeemiat, kui pole olemas meeskonda. Nii konkursi-, sisu-, logistika-, turunduse- kui ka kujundustiim moodustavad üheskoos justkui ühe lennukaid ideid täis õhupalli. Et aga õhupall ära ei lendaks või lõhki ei läheks, peab seda nöörina ohjama üks tubli projektijuht.
Kai Allikas on pärit väikesest Rannametsa külast Pärnumaalt ja jõudnud omadega välja heade mõtete linna, et saada rohkem tarkust keskkonnakaitse valdkonnas. TalveAkadeemia meeskonnas on ta teist aastat ja juhib selleaastast seltskonda. Parimaks meetodiks on osutunud igakuised küpsisekoosolekud.
Vabal ajal teeb Kai TalveAkadeemiale GoogeDoc´se ja loodab, et keegi neid ka täidab. Seda lootmise aega täidab ta discgolfi ja sulgpalli mängides, vahel niisama matkates või teki all raamatute maailmas rännates.
Lilian Leis
Turundusjuht
Igal aastal, kui konkursitiim algset plaani peab ja sisutiim alles norsates magab, on TalveAkadeemia turundusjuht juba esmaselt jahilkäigult naasnud, saagiks esimesed konkursihuvilised ja sponsorid. Öeldakse, et maailmas on garanteeritud vaid kolm asja: surm, maksud ja turundusjuhi kiri sinu e-postkastis.
Lilian Leis on pärit Saaremaalt, nautinud reaalteadusi läbi mitme linna ja ülikooli, aga leidnud end lõpuks mugavalt Tartus arengubioloogia töögrupis. TalveAkadeemiasse sattus ta üsna juhuslikult, aga pole siiani sekunditki kahetsenud. Sel aastal ongi just tema avastamas turunduse põnevat maailma.
Vabal ajal meeldib Lilianile sõpradega lauamänge mängida, saunas käia või looduses matkata. Seda viimast on eriti hea teha koos jahimehest isa ja seiklushimulise koeraga.
Anneli Usutav
Konkursimeeskonna juht
TalveAkadeemia iga-aastaseks läbivaks ettevõtmiseks on konkurss, mis võimaldab rinda pista erinevate ülikoolide tudengitel – igal osalejal on võimalus näidata, et just tema uurimus on jätkusuutliku arengu verstapostiks. Sel ajal, kui noored teadusgladiaatorid omavahel mõõtu võtavad, muigab aga nurgas salakaval niiditõmbaja, kes üldse mängureeglid paika pani ning ka kurjad retsensendid peole kutsus.
Anneli Usutav on pärit Kesk-Eestist, aga liikunud nüüd lõuna suunas ja jäänud pidama Tartus. TalveAkadeemia meeskonda meelitasid teda sõnad jätkusuutlik areng ja elukeskkonna paremaks muutmine. Olles meeskonnas esimest aastat hakkas ta kohe korraldama konkurssi ja pole pärast seda igavust tundnud.
Vabal ajal on Anneli jaoks igasuguste paikade avastamine omamoodi hobi, mille võlu ta täpselt kirjeldada ei oskagi. Suviti haarab seljakoti ja läheb sinna, kuhu jalad viivad, või sõidab jalgrattaga mööda Emajõe kaldaid. Uueks hobiks on saanud ka joogaga tegelemine ning TED talkide kuulamine.
Enri Uusna
Sisumeeskonna juht
TalveAkadeemia organismis (kusagil soolestikus) elutseb üks loomepisik, mis igal aastal halastamatult mõne meeskonnaliikme nakatab. Selle elavaks näiteks on juba eelmisel nädalal mainitud kujundaja, kes annab TalveAkadeemiale värvid ja vormi. Ei saa aga olla vormi ilma sisuta ning sisumeeskonna juht on just nimelt see isik, kel ülesandeks konverentsile elu sisse puhuda läbi põnevate alateemade ja teemakohaste mõttearenduste.
Enri Uusna on pärit Põltsamaalt ja Tartus edasi õppinud keskkonnakaitset. TalveAkadeemiasse sattus sõbra tõukel, kes otsis meeskonda head kirjutajat ja nii ta sisuliste teemade juurde jäigi.
Vabal ajal kuulab Enri audioraamatuid, vaatab filme või lihtsalt uurib interneti vahendusel midagi, mis on hinge kripeldama jäänud. Õhtud sõpradega võivad kulmineeruda nii loodusküllaste jalutusretkede kui ka põnevate lauamänguseanssidega. Mõnikord meeldib talle võtta kätte klaviatuur ja midagi lihtsalt niisama kirjutada.
Teele Sikka
Logistikameeskonna juht
Kuni eelmise sajandi alguseni oli logistika ajalooliselt üks militaarvaldkondi. Ka meie iga-aastane tudengitevaheline teaduslahing nõuab logistiku kätt. Oleks ääretult piinlik, kui TudengiTeaduse päev toimuks märtsikuu paiku porisel tänaval või konkursil osalejate koolitused kuskil harjakapis. Et sellised vahejuhtumid olemata jääks, on meil logistiku postil jällegi üks teravsilme TalveAkadeemia veteran.
Teele Sikka on läbinisti tartlane ja ei plaani lähiajal seda muuta. Õppinud nii loodust kaitsma kui pilli mängima. TalveAkadeemiaga on samuti olnud seotud aastaid erinevates rollides ja leiab igal aastal uusi väljakutseid ja uusi sõpru.
Kui TalveAkadeemia logistika Teelel üle pea kasvab, siis võtab ta näppu käsitöö. Aktiivsematel päevadel saab ka sporti tehtud või köögis jahukotte ja keedupotte tõsta.
Katrin Nõu
Kujundaja
TalveAkadeemia sündis aastal 2003 ja võiks öelda, et on praeguseks juba päris vana. Ei ole mingi saladus, et eluvormid erinevatel eluetappidel muutuvad ning ka TalveAkadeemia on sel aastal veidi tagasi tõmmanud ja kookonisse pugenud. Ühe võimeka kujundaja pilgu all toimus sel aastal metamorfoos, nii et öelge hüvasti vanale TalveAkadeemiale – kookonist väljudes oleme omandanud uued värvid, uue kuju ning isegi uue pesa (loe: koduleht).
Katrin Nõu on pärit pisikeses Üdruma külast Läänemaalt, aga tegutseb nüüd pigem pealinnas. Kunsti- ja loominguarmastus on temaga juba väikeset peale kaasas käinud; kunsti ja disaini on ta õppinud nii Tartus kui ka Tallinnas. Just oma hea käe ja silma tõttu kutsuti Katrin TalveAkadeemia tiimi.
Kui kolm aastat tagasi oli jutt, et justkui pole väga aega, siis nüüd saavad disainitud asjad, mille peale teised isegi mõelda ei oska. Vabal ajal koob ta naeruväärselt pisikesi asju, vaatab häirivalt sisutühje seriaale või naudib head seltskonda punase veini saatel.
Anneken Hints
Konkursimeeskond
TalveAkadeemia konkurss on justkui üks pidevalt arenev loom, kes vajab asjatundlikku ja järjepidevat hooldust. Sestap on hädavajalik, et konkursil hoiaks silma peal ka keegi, kes on juba mitu aastat selle kasvamise juures viibinud ning näinud TalveAkadeemia elutsükli kõiki etappe. Ei teagi, kas tegemist on varajase jõuluimega või mitte, kuid on suur vedamine, et just üks selline veteran meile sel aastal nõuks on.
Anneken Hints on pärit Tallinnast, aga ülikooli õpingute jaoks tulnud Tartusse. Teda on huvitanud nii saksa keel kui ka keskkonnakorraldus ja inimgeograafia. TalveAkadeemia meeskonda sattus Anneken mõned aastad tagasi kuulutuse peale ja pole veel siiani ära läinud, kuna igal aastal saab erinevaid asju teha.
Vaba aega Annekenil suurt polegi, sest see on täis rahvatantsu, jalgpalli ja orienteerumispäevakuid, lisaks ka mälumänge ja tegevusi Eesti Rohelises Liikumises ning EGEA-s.
Anna Palusalu
Logistikameeskond
Logistika pole naljaasi, eriti kui posterettekannete koolitus juba silmapiiri tagant paistab. Seepärast on meil meeskonnas lausa kaks logistikut. Tööjaotus on seega lihtne: üks lükkab ja teine tõmbab, kuni TalveAkadeemia lõpuks omadega pärale jõuab.
Anna Palusalu on pärit Räpinast ja edasi liikunud Tartusse keskkonnatehnoloogiat õppima. TalveAkadeemia meeskonnas on ta esimest aastat ja mõtleb kaasa, kuidas paremini logistikat korraldada. Vabal ajal meeldib Annale tegeleda aianduse ja rattaspordiga.
Helen Jors
Nõukogu
TalveAkadeemia meeskond on üks lennukate ideede kompott. Küll aga mõjub isegi suurelt unistajate tervisele värskendavalt regulaarne pilvedest alla laskumine ning maapinnal tasakaaluharjutuste tegemine. Nõukogu liikmete eesmärk on hoida meeskonnakaaslasi reaalsuse juures. Teatud mõttes on nad justkui meie lapsevanemad, eriti üks, keda võib pidada kogu meeskonna emafiguuriks.
Helen Jors on pärit Märjamaalt, aga Tartu vaim on viimase aastakümnega tema sisse pugenud ja enam lahti ei lase. TalveAkadeemiaga on ta seotud olnud nii mitmeid aastaid, et enam ise ei mäleta ja ega teisedki, kes hiljem tulnud, seda täpselt tea.
Helen on alati olemas olnud. Ilmselt nii jääb ka – head nõu on alati vaja. Vabal ajal naudib ta elu ja inimesi enda ümber ning kulgeb aastaaegades, et märgata loodust.
Veiko Karu
Nõukogu
Nõukogu liikmed on mingis mõttes nagu TalveAkadeemia külavanemad – nende staatusesse ilma kogemusteta ja laia silmaringita ei tõuse. Kindlasti tuleb kasuks aastatepikkune kaasatus TalveAkadeemiasse erinevatel tasanditel. Siin on üks indiviid, kellel staažist juba puudu ei tule.
Veiko Karu on põline tallinlane, olles aga alati tundnud huvi tehnika ja mägede vastu. Need kaks kombineerides on ta õppinud energia- ja geotehnika erialal, mis annab teadmised maavarade kaevandamisest, kasutamisest ning energeetikast. TalveAkadeemia juures on Veiko olnud päris algusest peale; esmalt osalejana, siis korraldajana ja nüüd nõukogus.
Vabal ajal meeldib Veikole puhata looduse keskel, uudistada matkaradu, külastada kaevandusmuuseume teistes Euroopa riikides, loopida frisbee-kettaid väravasse, grillida sõpradega liha ja mõlgutada mõtteid „mis oleks, kui…“
Aivar Hannolainen
Nõukogu
TalveAkadeemia lõpptoodanguks ei ole mitte ainult enesekindlamad ja oskuslikumad tudengid. Igal aastal jääb meie teadu maha ka teadusartiklite kogumik ja videomaterjal ettekannetest-diskussioonidest.
Viimase valmistamine nõuab aga teadmisi audio- ja videotehnikast ja kogemusi selle rakendamises. Pole kahtlustki, et TalveAkadeemia nõukogu on paindlik ja mitmekesine organ, sest üks selle kollektiivi liikmeid on lisaks kõigele muule ka osav filmimees.
Aivar Hannolainen on põline tallinlane, kes on õppinud ärikorraldamist. TalveAkadeemia meeskonnas on ta olnud algusest peale, korraldanud viis aastat ja seejärel andnud järgnevatele põlvkondadele nõu.
Vabal ajal meeldib Aivarile vaadata vaatamata filme ja täiustada oma muusikakogu. Ta on TTÜ Autospordiklubi, TTÜ Rattamatkaklubi ja TTÜ Filmiklubi liige – need on kohad, kuhu saab oma viimasegi vaba ajaraasu kuluda, mistõttu pole Aivar kunagi pidanud käed rüpes istuma.
Pille Salu
Nõukogu
On inimesi, kelle jaoks TalveAkadeemia on uus ja esmakordne elamus. On inimesi, kellele see on väljakutse ja katsumus. On ka neid, kelle jaoks see on võimalus end välja elada. Mõned aga, nagu täna luubi all olev isik, peavad TalveAkadeemiat lausa elustiiliks.
Pille Salu on lõpetanud Tartu Raatuse Gümnaasiumi ning edasi õppinud Tallinna Tehnikaülikoolis tehnilise füüsika erialal. Aastal 2013 osales Pille TalveAkadeemia konkursil. Tollase korraldusmeeskonna vabatahtlike energia ja tahtejõud jätsid aga nii sügava mulje, et juba järgmisel aastal otsustas ta sukelduda konkursi teispoolsusse (loe: hakkas ise korraldama). Nüüd figureerib juba nõukogu koosolekutel ja ei mõtle mitte ainult käesoleva aasta korraldamisele, vaid ka järgmise aasta, ülejärgmise, üle-ülejärgmise, üle-üle-üle… ja nii edasi.
Vabal ajal, kui ilm vähegi lubab, kasutab Pille võimalust jalgrattaga Eestimaad avastada. Kehvema ilmaga üritab ta kala püüda ja kui väljas juba külmaks on läinud sisustab oma aega arvutimängudega.
Stina-Maria Vilt
Keeletoimetaja
Kõige lõpuks on veel tutvustada tiimi värskeim kolleeg, kelle ülesandeks on tagada meie tekstide keeleline korrektsus ning teha kindlaks, et sõnast „TalveAkadeemia“ ei saaks kogemata „JääÜlikool“ või „LumeLörtsiÜhendatudÕppeasutused“. Apsakaid ju vahel ikka juhtub.
Stina-Maria Vilt on pärit Tallinnast, aga käinud õppimas ka laiemas maailmas. TalveAkadeemia maailm on talle uus; siia sobis ta kohe omale kohale ja vaatab üle meie keelevead ning aitab loovalt probleeme lahendada.
Vaba aega on Stina-Marial paraku kasinalt, aga sellegipoolest on ta suur raamatute lugeja. Aeg-ajalt teeb ka näputöid, heegeldab või koob ning joonistab või maalib, ent suurim kirg on vast ikkagi fotograafia. Fotograafia kuulub Stina-Maria huviorbiiti nii teoreetilise kui ka praktilise külje poolest. Salamisi on ta väike sahtliluulejata ka!