Meeskond 2020

Brigita Tool

projektijuht

projektijuht@talveakadeemia.ee +372 53738496

Brigita on pärit Saaremaalt ja hetkel on ta Tartus keskkonnakaitse 3. kursuse tudeng. Aktiivse tudengina on ta sel õppeaastal EMÜ KÜSi ase-esimees ning vabatahtlik organisatsioonis Nähtamatud Loomad. Ta leiab, et farmiloomade heaolu käsitlevad teemad käivad keskkonnateemadega käsikäes ning vajaks ühiskonnas suuremat tähelepanu.

Brigita on väga sportlik, talle meeldib panna ennast proovile nii jõusaalis, palliplatsil kui ka joogat harrastades. Vabal ajal naudib ta head muusikat ning kinokunsti. Meie meeskonnaga ühinema kutsus Brigitat EMÜ KÜSi tegemistes osalev TA nõukogu liige.

meeskonnafoto

Carmen Kilvits

konkursijuht

konkurss@talveakadeemia.ee

Carmen on pärit Tallinnast, Eesti Maaülikoolis õpib ta keskkonnakaitset. TalveAkadeemiast kuulis ta läbi KÜSi, kus tegutseb hariduse töögrupi juhina. Carmen liitus meeskonnaga sel aastal, TalveAkadeemias paelus teda eesmärk propageerida tudengiteadust.
Ta igatseb alati võimaluse järele veeta päev looduses, armastab kokakunsti ja reisimist ning hindab kõrgelt nii filmikunsti kui ka head teatrielamust.

Anna-Maria Sepp

konverentsi koordinaator

Anna-Maria on Eesti Maaülikooli keskkonnakaitse esmakursuslane. Põlise keilakana on Tartu tema jaoks täis palju uut ja põnevat. TalveAkadeemiast kuulis ta esimest korda sel sügisel KÜSist.
Anna-Maria armastab veeta aega looduses, seal uute seoste loomist ja meid ümbritseva mõistmist. Nagu ütleb keskkonnakaitse põhimõte: “Mõtle globaalselt, tegutse lokaalselt”.

Liisi Tamm

kujundus

Liisi on pärit Tartust ning õpib siin ka Maaülikoolis maastikuarhitektuuri. Oma õpingute jooksul on ta kokku puutunud mitmete kujundusprogrammidega. TalveAkadeemiast kuulis ta 2018.aasta konkursijuhilt. TalveAkadeemia visuaali loomine on tema arvates hea võimalus arendada just programmide kasutamise oskusi.
Liisi jaoks on väga oluline keskkonnasõbralik tarbimine ning ta ise peab seda alati otsuste langetamisel meeles. Vabal ajal tegeleb ta ka joonistamise ja rahvatantsuga.

Madis Liiber

raamatupidaja

Õppides Eesti Maaülikoolis keskkonnakaitset ning kuuludes KÜS-i, tutvus Madis suurepäraste inimestega, kes aastaid tagasi TalveAkadeemia käima tõmbasid. Hiljem kui ta hoopis muul erialal ehk raamatupidamisega tegeles, kutsuti teda korraldama ka TA raamatupidamist. See oli ettepanek, mille ta rõõmuga vastu võttis ja tänaseks on koos TalveAkadeemiaga ühte sammu astutud juba 10 aastat.

Vabal ajal katsub Madis võimalikult palju reisida ja mängida discgolfi.

Helen Jors

nõukogu

TalveAkadeemia meeskond on üks lennukate ideede kohtumispaik. Küll aga mõjub isegi suurelt unistajate tervisele värskendavalt regulaarne pilvedest alla laskumine ning maapinnal tasakaaluharjutuste tegemine. Nõukogu liikmete eesmärk on hoida meeskonnakaaslastel siht selge.
Ülikooliõpingud Tartus EMÜs tõid Heleni TalveAkadeemiani juba mitmeid aastaid tagasi ja Helen on läbi teinud kõik selle organisatsiooni võimalikud etapid. Helen on alati olemas olnud ja ilmselt nii jääb ka – head nõu on alati vaja. Vabal ajal naudib ta Tartu-elu ja inimesi enda ümber, loeb, küpsetab, kuid mis peamine – kulgeb aastaaegades, et märgata loodust.

Ragne Nikkel

veebilehe moderaator, nõukogu

+372 51946103

Ragne on tegelenud TalveAkadeemias nii konkursi korralduse kui projektijuhtimisega. Liitudes nõukoguga püüab ta julgustada uusi talveakadeemikuid mõtlema suurelt. Tema meelest on TalveAkadeemia ideaalne koht panemaks end proovile täiesti uues vallas.

Ragne on pärit Lihulast. Ta on lõpetanud maastikuarhitektuuri bakalauruse ning täiendab end Pallases fotograafia erialal.

Johanna-Maria Muuga

nõukogu

Johanna-Maria kuulis esimest korda TalveAkadeemiast olles ise KÜSi liige. TalveAkadeemiaga liitus ta neli aastat tagasi, kui tundus õige aeg mugavustsoonist välja astuda korraldades kõigepealt üritusi ning aasta pärast kogu projekti. Sel aastal nõukogu ridades olles, on Johanna oma nõu ja kogemustega meeskonnale abiks.
Vabal ajal naudib ta sarjade ja filmide vaatamist ning lisaks erinevaid treeninguid. Pärit on ta kevadpealinnast Türilt, kuid õpingud tõid ta Tartusse. On lõpetanud EMÜ keskkonnakaitse bakalaureuse ja jätkab õpinguid hüdrobioloogia valdkonnas.

Aivar Hannolainen

nõukogu

TalveAkadeemia lõpptoodanguks ei ole mitte ainult enesekindlamad ja oskuslikumad tudengid. Igal aastal jääb meie teadu maha ka teadusartiklite kogumik ja videomaterjal ettekannetest-diskussioonidest. Viimase valmistamine nõuab aga teadmisi audio- ja videotehnikast ja kogemusi selle rakendamises. Pole kahtlustki, et TalveAkadeemia nõukogu on paindlik ja mitmekesine organ, sest üks selle kollektiivi liikmeid on lisaks kõigele muule ka osav filmimees. Aivar Hannolainen on põline tallinlane, kes on õppinud ärikorraldamist. TalveAkadeemia meeskonnas on ta olnud algusest peale, korraldanud viis aastat ja seejärel andnud järgnevatele põlvkondadele nõu.
Vabal ajal meeldib Aivarile vaadata vaatamata filme ja täiustada oma muusikakogu. Ta on TalTechi Autospordiklubi, TalTechi Rattamatkaklubi ja TalTechi Filmiklubi liige – need on kohad, kuhu saab oma viimasegi vaba ajaraasu kuluda, mistõttu pole Aivar kunagi pidanud käed rüpes istuma.