Meeskond 2020

Brigita Tool

projektijuht

projektijuht@talveakadeemia.ee +372 53738496

Brigita on pärit Saaremaalt, praegu on ta Tartus keskkonnakaitse 3. kursuse tudeng. Aktiivne tudeng Eesti Maaülikooli Keskkonnakaitse Üliõpilaste Seltsis 2019/20 õ-a ase-esimehena ning vabatahtlik organisatsioonis Nähtamatud Loomad. Ta leiab, et farmiloomade heaolu käsitlevad teemad käivad keskkonnateemadega käsikäes ning vajaks ühiskonnas suuremat tähelepanu.
Brigita on väga sportlik, talle meeldib panna ennast proovile nii jõusaalis, palliplatsil kui ka joogat harrastades. Vabal ajal naudib ta head muusikat ning kinokunsti. TalveAkadeemiast kuulis Brigita Nõukogu liikmelt, kes tegutses samuti Keskkonnakaitse Üliõpilaste Seltsis.

meeskonnafoto

Carmen Kilvits

konkursijuht

konkurss@talveakadeemia.ee

Carmen on pärit Tallinnast, Eesti Maaülikoolis õpib ta keskkonnakaitset. TalveAkadeemiast kuulis ta läbi KÜSi (Eesti Maaülikooli Keskkonnakaitse Üliõpilaste Selts), kus tegutseb hariduse töögrupi juhina. Carmen liitus meeskonnaga sel aastal, kuna toetab TalveAkadeemia head eesmärki propageerida tudengiteadust. Ta igatseb alati võimaluse järele veeta päev looduses, armastab kokakunsti ja reismist ning hindab kõrgelt nii filmikunsti kui ka head teatrielamust.

Anna-Maria Sepp

konverentsi koordinaator

Anna-Maria on 19-aastane Eesti Maaülikooli keskkonnakaitse esmakursuslane. Põlise Keilakana on Tartu tema jaoks täis palju uut ja põnevat. TalveAkadeemiast kuulis ta esimest korda sel sügisel KÜSi kaudu. Anna-Maria armastab looduses veedetud aega, uute seoste loomist ja meid ümbritseva mõistmist. Nagu ütleb keskkonnakaitse põhimõte: “mõtle globaalselt, tegutse lokaalselt”

Aiki Laaneots

turundus

turundus@talveakadeemia.ee

“Aiki on põline tartlane ning TalveAkadeemias tegeleb ta teist aastat turundusjuhina. Turunduses paeluvad teda võimalused proovida uusi asju ning olles lõpetanud Tartu Ülikooli majandsteaduskonna juhtimise ja turunduse suuna bakalaureuse astme, on TalveAkadeemia heaks võimaluseks enda oskused proovile panna.Vabal ajal meeldib talle aega veeta Eesti looduses, eriti kaunites rabades, lugemise ja talvekuudel suusatamisega.”

Liisi Tamm

kujundus

Liisi on pärit Tartust ning õpib siin ka maastikuarhitektuuri. Oma õppeaastate jooksul on ta kokku puutunud mitmete kujundusprogrammidega. TalveAkadeemiast kuulis ta 2018 aasta konkursijuhilt. Siin kujunduse tegemine, on tema arvates hea võimalus arendada just programmide kasutamise oskusi. Liisi jaoks on väga oluline keskkonnasõbralik tarbimine ning peab seda alati meeles mistahes otsust tehes. Vabal ajal tegeleb ta ka joonistamise ja rahvatantsuga.

Madis Liiber

raamatupidaja

Õppides Eesti Maaülikoolis keskkonnakaitset ning kuuludes KÜS-i, tutvusis Madis suurepäraste inimestega, kes aastaid tagasi TalveAkadeemia käima tõmbasid. Hiljem kui ta hoopis muul erialal ehk raamatupidamisega tegeles, kutsuti teda korraldama ka TA raamatupidamist. See oli ettepanek, mille ta rõõmuga vastu võttis ja tänaseks on koos TalveAkadeemiaga ühte sammu astutud juba 10 aastat.
Vabal ajal katsub Madis võimalikult palju reisida ja mängida discgolfi.

Helen Jors

nõukogu

TalveAkadeemia meeskond on üks lennukate ideede kohtumispaik. Küll aga mõjub isegi suurelt unistajate tervisele värskendavalt regulaarne pilvedest alla laskumine ning maapinnal tasakaaluharjutuste tegemine. Nõukogu liikmete eesmärk on hoida meeskonnakaaslastel siht selge. Ülikooliõpingud Tartus EMÜs tõid Heleni TalveAkadeemiani juba mitmeid aastaid tagasi ja Helen on läbi teinud kõik selle organisatsiooni võimalikud etapid. Helen on alati olemas olnud ja ilmselt nii jääb ka – head nõu on alati vaja. Vabal ajal naudib ta Tartu-elu ja inimesi enda ümber, loeb, küpsetab, kuid mis peamine – kulgeb aastaaegades, et märgata loodust.

Ragne Nikkel

veebilehe moderaator, nõukogu

+372 51946103

Ragne on tegelenud TalveAkadeemias nii konkursi korralduse kui projektijuhtimisega. Liitudes nõukoguga püüab ta julgustada uusi talveakadeemikuid mõtlema suurelt. Tema meelest on TalveAkadeemia ideaalne koht panemaks end proovile täiesti uues vallas.
Ragne on pärit Lääne-Eesti väikesest külast nimega Kunila. Ta on lõpetanud maastikuarhitektuuri bakalauruse ning täiendab end Pallases fotograafia erialal.

Johanna-Maria Muuga

nõukogu

Johanna-Maria kuulis esimest korda TalveAkadeemiast olles ise Keskkonnakaitse Üliõpilaste seltsi liige. TalveAkadeemiaga liitus ta neli aastat tagasi, kui tundus õige aeg mugavustsoonist välja astuda, korraldades kõigepealt üritusi ning aasta pärast kogu projekti. Sel aastal, nõukogu ridades olles, on Johanna oma nõu ja kogemustega meeskonnale abiks. Vabal ajal naudib ta sarjade ja filmide vaatamist ning lisaks erinevaid treeninguid. Pärit on ta kevadpealinnast Türilt, kuid õpingud tõid ta Tartusse. On lõpetanud EMÜ keskkonnakaitse bakalaureuse ja jätkab õpinguid hüdrobioloogia valdkonnas.

Aivar Hannolainen

nõukogu

TalveAkadeemia lõpptoodanguks ei ole mitte ainult enesekindlamad ja oskuslikumad tudengid. Igal aastal jääb meie teadu maha ka teadusartiklite kogumik ja videomaterjal ettekannetest-diskussioonidest. Viimase valmistamine nõuab aga teadmisi audio- ja videotehnikast ja kogemusi selle rakendamises. Pole kahtlustki, et TalveAkadeemia nõukogu on paindlik ja mitmekesine organ, sest üks selle kollektiivi liikmeid on lisaks kõigele muule ka osav filmimees. Aivar Hannolainen on põline tallinlane, kes on õppinud ärikorraldamist. TalveAkadeemia meeskonnas on ta olnud algusest peale, korraldanud viis aastat ja seejärel andnud järgnevatele põlvkondadele nõu. Vabal ajal meeldib Aivarile vaadata vaatamata filme ja täiustada oma muusikakogu. Ta on TalTechi Autospordiklubi, TalTechi Rattamatkaklubi ja TalTechi Filmiklubi liige – need on kohad, kuhu saab oma viimasegi vaba ajaraasu kuluda, mistõttu pole Aivar kunagi pidanud käed rüpes istuma.

Pille Lints

nõukogu

On inimesi, kelle jaoks TalveAkadeemia on uus ja esmakordne elamus. On inimesi, kellele see on väljakutse ja katsumus. On ka neid, kelle jaoks see on võimalus end välja elada. Mõned aga, nagu täna luubi all olev isik, peavad TalveAkadeemiat lausa elustiiliks. Pille Salu on lõpetanud Tartu Raatuse Gümnaasiumi ning edasi õppinud Tallinna Tehnikaülikoolis tehnilise füüsika erialal. Aastal 2013 osales Pille TalveAkadeemia konkursil. Tollase korraldusmeeskonna vabatahtlike energia ja tahtejõud jätsid aga nii sügava mulje, et juba järgmisel aastal otsustas ta sukelduda konkursi teispoolsusse (loe: hakkas ise korraldama). Nüüd figureerib juba nõukogu koosolekutel ja ei mõtle mitte ainult käesoleva aasta korraldamisele, vaid ka järgmise aasta, ülejärgmise, üle-ülejärgmise, üle-üle-üle… ja nii edasi. Vabal ajal, kui ilm vähegi lubab, kasutab Pille võimalust jalgrattaga Eestimaad avastada. Kehvema ilmaga üritab ta kala püüda ja kui väljas juba külmaks on läinud sisustab oma aega arvutimängudega.