Meeskond 2017

kaiKai Allikas
Projektijuht/Sisutiimi juht

Ei saa olla TalveAkadeemiat, kui pole olemas meeskonda. Nii konkursi-, sisu-, logistika-, turunduse- kui ka kujundustiim moodustavad üheskoos justkui ühe lennukaid ideid täis õhupalli. Et aga õhupall ära ei lendaks või lõhki ei läheks, peab seda nöörina ohjama üks tubli projektijuht.

Kai Allikas on pärit väikesest Rannametsa külast Pärnumaalt ja jõudnud omadega välja heade mõtete linna, et saada rohkem tarkust keskkonnakaitse valdkonnas. TalveAkadeemia meeskonnas on ta teist aastat ja juhib selleaastast seltskonda. Parimaks meetodiks on osutunud igakuised küpsisekoosolekud.

Vabal ajal teeb Kai TalveAkadeemiale GoogeDoc´se ja loodab, et keegi neid ka täidab. Seda lootmise aega täidab ta discgolfi ja sulgpalli mängides, vahel niisama matkates või teki all raamatute maailmas rännates.


lilanLilian Leis
Konkursimeeskonna juht

2014 aastal sattus Lilian koos sõbrannaga juhuslikult TalveAkadeemia konverentsile Pärnus. Paar aastat hiljem nägi sõbranna kuulutust, et TalveAkadeemia otsib uusi tiimiliikmeid ja ülejäänu on juba ajalugu. Tegusad ja mitmekülgsed tiimiliikmed ning ettevõtmise lahe lähenemine teadusele toob Liliani aasta aastalt tiimi tagasi.

Lilian Leis on pärit Saaremaalt, nautinud reaalteadusi läbi mitme linna ja ülikooli, aga leidnud end lõpuks mugavalt Tartus arengubioloogia töögrupis. TalveAkadeemiasse sattus ta üsna juhuslikult, aga pole siiani sekunditki kahetsenud. Sel aastal ongi just tema avastamas turunduse põnevat maailma.

Lilian veedab meelsasti aega looduses – nii kaameraga kui ilma. Lisaks jalutuskäikudele metsas, rannas ja rabas on ta sellel hooajal osalenud igal laupäeval ühisjahil. Viimasel ajal võib Liliani leida ka disc-golfi rajal.


Johanna-Maria Muuga

Ürituste kordinaator

Varem KÜSi liikmena tegutsedes on ta kuulnud TalveAkadeemiast aga nüüd tundus õige aeg mugavustsoonist välja tulla ning anda oma panus logistika korraldamisesse.

Johanna-Maria on pigem tubane inimene, kes vaatab palju filme ja sarju, loeb ning kui vähegi aega ja viitsimist on õpib kirarri mängimist. Pärit on ta kevadpealinnast Türilt, lõpetanud Türi Põhikool, Türi Ühisgümnaasium loodus-reaal suunal. Hetkel õpib Eesti Maaülikoolis, keskkonnakaitse eriala III kursusel.


Susanna Leies

Ürituste kordinaator

Susanna ja Johanna-Mariat ühendab peale TalveAkadeemia logistika ka Sõrmuste Isanda triloogia. Loodame, et üritused toimuvad ikka Eestimaa pinnal mitte Mordoris. TalveAkadeemiast kuulis ta läbi sõprade ja tegemistega on ta liitunud, et ennast arendada.

Susanna on pärit Vastseliinast lõpetanud Võru Kreutzwaldi Gümnaasiumi ning nüüd õpib Eesti Maaülikoolis põllumajandussaaduste tootmist ja turustamist. Meelis tegevuseks on Vastseliinas nonograme lahendada .


Maarit Saks
Turundusjuht

Igal aastal, kui konkursitiim algset plaani peab ja sisutiim alles norsates magab, on TalveAkadeemia turundusjuht juba esmaselt jahilkäigult naasnud, saagiks esimesed konkursihuvilised ja sponsorid. Öeldakse, et maailmas on garanteeritud vaid kolm asja: surm, maksud ja turundusjuhi kiri sinu e-postkastis.

Maarit läks kord poest piima ja leiba ostma ja nägi poes vana tuttavat Kaid (projektijuht). Varem ei olnud ta TalveAkadeemiast midagi kuulnud aga poest lahkudes oli ta juba uus tiimiliige. TalveAkadeemia meeskond inspireerib teda mõtlema kõrgemale ja kaugemale, mis sobib ühele reisimis ja õppimishimulisele tüdrukule väga hästi.

Pärit on Maarit päikeselisest Pärnust, lõpetanud Pärnu Sütevaka Humanitaargümnaasiumi, ning veetnud eksootilise vahetusaasta Mehhikos. OmandanudTartu Ülikooli majandusteaduskonnas majandusteaduses bakalaureus ning nüüd õpibTartu Ülikooli majandusteaduskonnas turundust ja juhtimist.

 


Eerik Kändler

Kujundaja

 

 

 


teeleTeele Sikka
Meeskond

Teele Sikka on läbinisti tartlane ja ei plaani lähiajal seda muuta. Õppinud nii loodust kaitsma kui pilli mängima. TalveAkadeemiaga on samuti olnud seotud aastaid erinevates rollides ja leiab igal aastal uusi väljakutseid ja uusi sõpru.

Kui TalveAkadeemia tegemised Teelel üle pea kasvab, siis võtab ta näppu käsitöö. Aktiivsematel päevadel saab ka sporti tehtud või köögis jahukotte ja keedupotte tõsta.


Eve-Lii Sirel
Turundusmeeskond

Talveakadeemia puhul inspireerib mind nii inimesed kes on osalenud konkurssil kui ka korraldajad. Konkurssil osalejate ettekannete kuulamine annab sarnase tunde nagu TED kõnede kuulamine. Alles jääb positiivne emotsioon, mis tekitab tahtmist veelgi rohkem süveneda ja uurida

Eve-Lii Sirel on pärit Tartust ning vabal ajal tegeleb käsitööga, katsetamistega köögis ja filmide vaatamisega.

 


Kaia Solnik
Logistikameeskond

TalveAkadeemia jättis eelmine aasta Kaiale niivõrd positiivse emotsiooni, et soovis sellel aastal ise korraldamises kaasa lüüa. Meeskonnast otsib uusi teadmisi ja tiimitöö kogemust.

Kaia on pärit Moostest, lõpetanud  Mooste Põhikool, Kristjan Jaak Petersoni Gümnaasiumi ning seejärel õppinud Tartu Ülikoolis bioloogiat. Vaba aega meeldib talle sisustada lugemise, mediteerimise, joogaga, matkamise ning kui vaba aega veel üle jääb ronib ta puu otsa.


helenHelen Jors
Nõukogu

TalveAkadeemia meeskond on üks lennukate ideede kompott. Küll aga mõjub isegi suurelt unistajate tervisele värskendavalt regulaarne pilvedest alla laskumine ning maapinnal tasakaaluharjutuste tegemine. Nõukogu liikmete eesmärk on hoida meeskonnakaaslasi reaalsuse juures. Teatud mõttes on nad justkui meie lapsevanemad, eriti üks, keda võib pidada kogu meeskonna emafiguuriks.

Helen Jors on pärit Märjamaalt, aga Tartu vaim on viimase aastakümnega tema sisse pugenud ja enam lahti ei lase. TalveAkadeemiaga on ta seotud olnud nii mitmeid aastaid, et enam ise ei mäleta ja ega teisedki, kes hiljem tulnud, seda täpselt tea.

Helen on alati olemas olnud. Ilmselt nii jääb ka – head nõu on alati vaja. Vabal ajal naudib ta elu ja inimesi enda ümber ning kulgeb aastaaegades, et märgata loodust.


veikoVeiko Karu
Nõukogu

Nõukogu liikmed on mingis mõttes nagu TalveAkadeemia külavanemad – nende staatusesse ilma kogemusteta ja laia silmaringita ei tõuse. Kindlasti tuleb kasuks aastatepikkune kaasatus TalveAkadeemiasse erinevatel tasanditel. Siin on üks indiviid, kellel staažist juba puudu ei tule.

Veiko Karu on põline tallinlane, olles aga alati tundnud huvi tehnika ja mägede vastu. Need kaks kombineerides on ta õppinud energia- ja geotehnika erialal, mis annab teadmised maavarade kaevandamisest, kasutamisest ning energeetikast. TalveAkadeemia juures on Veiko olnud päris algusest peale; esmalt osalejana, siis korraldajana ja nüüd nõukogus.

Vabal ajal meeldib Veikole puhata looduse keskel, uudistada matkaradu, külastada kaevandusmuuseume teistes Euroopa riikides, loopida frisbee-kettaid väravasse, grillida sõpradega liha ja mõlgutada mõtteid „mis oleks, kui…“


aivarAivar Hannolainen
Nõukogu

TalveAkadeemia lõpptoodanguks ei ole mitte ainult enesekindlamad ja oskuslikumad tudengid. Igal aastal jääb meie teadu maha ka teadusartiklite kogumik ja videomaterjal ettekannetest-diskussioonidest.

Viimase valmistamine nõuab aga teadmisi audio- ja videotehnikast ja kogemusi selle rakendamises. Pole kahtlustki, et TalveAkadeemia nõukogu on paindlik ja mitmekesine organ, sest üks selle kollektiivi liikmeid on lisaks kõigele muule ka osav filmimees.

Aivar Hannolainen on põline tallinlane, kes on õppinud ärikorraldamist. TalveAkadeemia meeskonnas on ta olnud algusest peale, korraldanud viis aastat ja seejärel andnud järgnevatele põlvkondadele nõu.

Vabal ajal meeldib Aivarile vaadata vaatamata filme ja täiustada oma muusikakogu. Ta on TTÜ Autospordiklubi, TTÜ Rattamatkaklubi ja TTÜ Filmiklubi liige – need on kohad, kuhu saab oma viimasegi vaba ajaraasu kuluda, mistõttu pole Aivar kunagi pidanud käed rüpes istuma.


pillePille Lints
Nõukogu

On inimesi, kelle jaoks TalveAkadeemia on uus ja esmakordne elamus. On inimesi, kellele see on väljakutse ja katsumus. On ka neid, kelle jaoks see on võimalus end välja elada. Mõned aga, nagu täna luubi all olev isik, peavad TalveAkadeemiat lausa elustiiliks.

Pille Salu on lõpetanud Tartu Raatuse Gümnaasiumi ning edasi õppinud Tallinna Tehnikaülikoolis tehnilise füüsika erialal. Aastal 2013 osales Pille TalveAkadeemia konkursil. Tollase korraldusmeeskonna vabatahtlike energia ja tahtejõud jätsid aga nii sügava mulje, et juba järgmisel aastal otsustas ta sukelduda konkursi teispoolsusse (loe: hakkas ise korraldama). Nüüd figureerib juba nõukogu koosolekutel ja ei mõtle mitte ainult käesoleva aasta korraldamisele, vaid ka järgmise aasta, ülejärgmise, üle-ülejärgmise, üle-üle-üle… ja nii edasi.

Vabal ajal, kui ilm vähegi lubab, kasutab Pille võimalust jalgrattaga Eestimaad avastada. Kehvema ilmaga üritab ta kala püüda ja kui väljas juba külmaks on läinud sisustab oma aega arvutimängudega.