kirjutamiskoolitus

Lühiartikli kirjutamise koolituse eesmärk on jagada akadeemiliste tekstide kirjutamiseks vajalikke nõuandeid ning anda osalejatele motivatsioonitõuge kirjutamise alustamiseks, mis on veel tähtsam. Konkurslaste jaoks on kirjutamiskoolitus ka esimene võimalus omavahel lähemalt tuttavaks saada ja seada üles entusiasmist pakatav atmosfäär ülejäänud konkursiks.

Koolituse käigus viiakse osalejad kurssi käesoleva aasta konkursinõuete ja hindamisjuhendiga. Jagatakse vormistuslikke näpunäiteid ning erinevate oskussõnastike linke. Lisaks õpib iga osaleja selgitama teistele oma esitatava töö olemust vastates kolmele küsimusele: Miks uuriti? Kuidas uuriti? Mida avastati? Lõppude lõpuks tuleb kogu see mõttearendus ju oma lühiartikliski lugejale arusaadavaks teha. Kogu koolitus toimub sõbralikus ja konkurentsivabas keskkonnas.

Kogu koolitus toimub sõbralikus ja konkurentsivabas keskkonnas, mille tagab AVOK ehk akadeemilise väljendusoskuse keskus. AVOK on Tartu Ülikooli keelekeskuse allüksus, mille ülesandeks on akadeemilise väljendusoskuse edendamine Tartu Ülikooli tudengite ja töötajate seas. Selleks pakub AVOK nii individuaalseid konsultatsioone kui ka seminare.